KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15531006
*
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 18:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 03:15:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 03:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



